Untitled Document

عمرانی

دانلود سمیناری ۱۲۰ صفحه ایی از آشنایی و طراحی آبگیر سدها

608

آبگیر : سازه ای است از نوع انحراف دهنده به آب که در مسیر کانال های آبیاری زده می شود تا بتوان به کمک آن جریان آب را به کانال های کوچکتر برای استفاده )کشاورزی ، صنعتی،…( انحراف داد. اهداف ساخت سازه های آبگیر در سدها :  جداکردن میزان مشخص آب با رسوبات ورودی کم  کم بودن هزینه ... ادامه مطلب »

دانلود فایل ۳۹ صفحه ای آشنایی با انواع شمع های بتنی ، فولادی و چوبی

400

شمع ها یا پی های عمیق عناصر ستونی نسبتاً لاغری هستند که بصورت قائم و بعضاً کمی شیبدار به عنوان پی سازه ها وظیفه انتقال بار سازه های فوقانی را به لایه های مناسب تر خاک در اعماق پایین تر دارند. شمع ها انواع مختلفی دارند ولی بلحاظ اجرایی به دو گروه شمع های کوبشی و شمع های درجا دسته ... ادامه مطلب »

دانلود آشنایی با سیستم های حفاظت جانبی به صورت فایل پاورپوینت

index

از بزرگترین معضلات ساختمان سازی می توان به گود برداری اشاره کرد . به این دلیل که در هنگام گود برداری به منظور ساخت سازه امکان ایجاد ترک های ناشی از گودبرداری غیر اصولی در ساختمان های مجاور می شود . به همین منظور فایلی به صورت پاورپوینت در ادامه مطلب تحت عنوان آشنایی با سیستم حفاظت جانبی قرار داده ... ادامه مطلب »

دانلود فایلی به صورت PDF از ساخت پی سازه های فلزی

images48

در این پست برای شما فایلی به صورت PDF از ساخت پی سازه های فلزی را قرار داده ایم که امیدواریم برای شما دوستان عزیز مفید واقع شود . با آرزوی مؤفقیت روز افزون شما برای دانلود این فایل می توانید به ادامه مطلب مراجعه کنید . منبع : civilz.com ادامه مطلب »

دانلود فایلی به صورت PDF از پی سازی به صورت مرحله به مرحله

images27

پی سازی چند مرحله دارد : ۱٫ آزمایش زمین از لحاظ مقاومت ۲٫ پی کنی ۳٫ پی سازی پی وسیله ای است که بار و فشار وارد از نقاط مختلف ساختمان و همچنین بارهای اضافی را به زمین منتقل می کند . برای دانلود کامل این فایل به ادامه مطلب مراجعه نمائید . منبع : civilz.com ادامه مطلب »

دانلود نمونه سؤالات دروس هیدرولیک پیشرفته ، هیدرولیک ، استاتیک ، مقاومت مصالح (دکتر خرّم)

images123

با مراجعه به ادامه مطلب می توانید نمونه سؤالات ۴ درس مهم عمران تحت عنوان هیدرولیک پیشرفته ، هیدرولیک ، استاتیک ، مقاومت مصالح جناب آقای دکتر خرم را به صورت رایگان دانلود کنید . منبع : civilz.com ادامه مطلب »

دانلود مطلبی در رابطه با مقایسه سازه های بتنی و فلزی با یکدیگر

images2020

چکیده ایی از این مطلب : در مورد اینکھ کدام نوع سازه بر دیگری برتری دارد، اختلاف نظر شدیدی بین سازندگان ساختمان ھا وجود دارد . معمولا .معیارھای ساخت، جوا بھای متفاوتی برای ما بھ ھمراه دارند عمده عوامل مؤثر در این روند، ھزینھ، زمان و کیفیت ساخت ھستند.ھزینھ ساخت و سود حاصل از این سرمایھ گذاری با زمان اتمام ... ادامه مطلب »

دانلود مطلبی آموزشی در رابطه با سقف های تیرچه بلوک

index900

تیرچه عضو پیش ساخته ای است متشکل از بتن و فولاد که در دونوع تیرچه پیش تنیده و تیرچه خرپایی تولید می شود . اجزای تشکیل دهنده تیرچه عبارتند از : تیرچه ، بلوک ، میلگرد حرارتی و افت و میلگرد منفی و کلاف ، بتن پوششی درجا . برای دانلود این فایل به ادامه مطلب مراجعه کنید. منبع : ... ادامه مطلب »

آسفالت ، ماشین آلات آسفالت کاری و کارخانجات آسفالت سازی

images16

آسفالت ماده‌ای ترکیبی است که از مخلوط کردن شن ، ماسه و قیر ساخته می‌شود و در ساخت جاده، باند ، فرودگاه و پشت بام ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود. آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه مطلب فایلی از آسفالت و کارخانجات آسفالت سازی ... ادامه مطلب »