Untitled Document

دانلود پاورپینت گودبرداری و سازه نگهبان

دوستان عزیز پاورپینت خوب و مفید گودبرداری و سازه های نگهبان رو از لینک پایین صفحه دانلود کنید و ۲ صفحه ابتدایی آنرا در پایین مطالعه نمایید

مقدمه

nدر سال های اخیر با افزایش تراکم و تعداد طبقات و نیاز به تأمین پارکینگ و سایر سطوح خدماتی در ساختمان ها،عمق گودبرداری ها نيز بيشتر شده است،اما در بيشتر موارد از همان روش های سنتی گود برداري استفاده می شود. متأسفانه بسیاری هنوز فکر میکنند که به کارگیری تمهیدات ایمنی لازم درگودبرداری، هزینه و زمان بیهوده ای را به کار تحمیل میکند، در حالی که گودبرداری اصولا جزو کارهای پیچیده وبسیار خطرناک مهندسی محسوب میشود؛ به ویژه در گودهای با عمق زیادتر كه نیازمند بررسی های همه جانبه، دقت و نظارت و در نهایت صرف وقت و هزینه قابل ملاحظه ای ا ست تا جان و مال مردم از این طریق به خطر نیفتد. با این حال عدم آشنایی به اصول فنی، سهل انگاری یا سودجویی غیرمسئولانه به ایجاد حادثه منجر می شود. با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد در این تحقیق سعی شده راه کارهای اجرایی برای گودبرداری ایمن و ایجاد سازه های نگهبان برای پیشگیری از ریزش ساختمان ها و سازه های مجاور ارائه شود.

گودبرداری

به طور کلی هرگاه ، تصمیم به اجرای ساخت ساختمان باشد هیچگاه ، نمی توان عملیات احداث ساختمان را که با اجرای پی ( شالوده ) شروع می شود بر روی زمین های معمولی اجرا نمود. زیرا خاک های سطحی زمین ، خاک هایی نرم و در برخی موارد دستی ، زراعی، هموسی، باتلاقی و یا بطور کلی غیر قابل بار گذاری هستند.از این رو خاک های سطحی بر اساس نقشه پلان پی کنی (ابعاد بر و کف) یعنی ،تراز(محوطه ،خیابان ،حیاط) نسبت به کف پی ها ، تا عمق مورد نیاز  که به زمین دج یا خاکی سفت یا خاک برسد مشخص می گردد.

üدر مواردی که ساختمان نیاز به احداث زیر زمین دارد خاک برداری لازم تا عمق مورد نیاز صورت می گیرد. لازم به ذکر است که گود برداری برای محدوده های کم صورت می گیرد. درحالی که خاک برداری برای محدوده های وسیع رایج است. آنجا که تسطیح و جابه جایی خاک مورد نظر باشد به آن خاکبرداری و هنگامی که عمق زیر زمین ، هدف خاکبرداری های عمیق باشد به آن گودبرداری گفته می شود.

üنکته: قبل از هرگونه اقدامی جهت گودبرداری باید ابتدا آزمایشات مکانیک خاک صورت گیرد و جنس و نوع خاک محل مشخص شود تا برای گودبرداری تمهیدات مورد نیاز اندیشیده شود.کلید واژه آزمون نظام مهندسی

yarazmoon

yarazmoon

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*