Untitled Document

غرفه دانمارک در اکسپو ۲۰۱۰ شانگهای

غرفه دانمارك، برنده جایزه جزئیات ساختمان برای استیل در ۲۰۱۱ و برنده جایزه مجله Exhibitor برای بهترین طراحی بیرونی در سال ۲۰۱۰، در نمايشگاه بزرگ شانگهاي تنها به ارائه يك نماد بسنده نمي كند؛ بلكه در يك رويارويي مستقيم، بازديد كنندگان را به تجربه بهترين جذابيت هاي كوپنهاگن دعوت مي كند: دوچرخه سواري شهري، حمام بندرگاه، تفريحگاه طبيعي و گردش محيط شناسي.

photo_2015-10-17_17-09-31

 

با اين غرفه نمايشگاهي، اينگلس و گروه طراحان، در واقع دو چرخه ها را در شانگهاي به كار گرفتند تا از آنها به عنوان يك سمبل شيوه زندگي مدرن و جهش پايدار شهرنشيني معرفي كنند. ۱۵۰۰ دوچرخه شهري در جريان نمايشگاه در اختيار عموم بازديد كنندگان قرار گرفت. پس از اتمام نمايشگاه اين غرفه مي تواند به مكان ديگري مثل “پارك مردم” در شانگهاي منتقل شود واز آن به عنوان مكاني براي انتقال دوچرخه ها استفاده گردد.

photo_2015-10-17_17-09-38

يك حمام بندري در قلب اين غرفه قرار گرفته كه با آب درياي بندر كوپنهاگن پرشده است. مجسمه اصلي “پري دريايي كوچك” به چين آورده شد تا به عنوان يك نمونه خاص اين ايده را به بينندگان القا كند كه غرفه دانمارك يك تجربه واقعي از زندگي شهري كاملاً حقيقي در دانمارك را ارائه داده است.

ساختار اين غرفه نمايشگاهي از استيل سفيد و يكپارچه است كه به دليل خاصيت انعكاس دهندگي گرما، آن را در تابستان شانگهاي خنك نگه مي دارد. سقف آن با بافت نور آبي كمرنگ پوشيده شده است كه نماد مسيرهاي دوچرخه در دانمارك مي باشد. در درون ، كف پروژه با رزين روشن پوشانده شده و مسيرهاي آبي رنگ دوچرخه نيز نمايان هستند. استيل نما بافت روزنه دار دارد به گونه اي كه فشارهاي سازه اي واقعي را منعكس مي كند.

photo_2015-10-17_17-09-35

اينگلس در مورد طراحي اين غرفه نمايشگاهي مي گويد: “اگر طراحي پايدار در صدد رقابتي شدن است نمي تواند صرفا به دلايل اخلاقي يا منحصرا سياسي صورت پذيرد بلكه اين گونه طراحي بايستي جذاب تر و خواستني تر از جايگزين هاي غير پايدار باشد. در طراحي غرفه دانمارك تلاش كرده ايم كه قدري از تجربيات واقعي يك شهر پايدار مثل كوپنهاگن را به نمايش بگذاريم كه در حقيقت بر كيفيت زندگي مي افزايد.”

396263527067981274406320142132742

 

 

دانلود همه تصاویرکلید واژه آزمون نظام مهندسی

yarazmoon

yarazmoon

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*