Untitled Document

مقاله

دانلود مقاله ایی کوتاه در زمینه پانل‌های دیواری مسلح ساخته شده با بتن سبک گازی AAC

index

بتن هوادار اتوکلاو (بتن گازی یاAAC) از انواع بتن سبک متخلخل است که عمدتاً از مواد باپایه سیلیس سیمان،آهک ساخته می‌شود. از آنجا که بتن سبک وزن کم و مقاومت قابل قبولی دارد ،می‌توان از آن در اجزا وعناصر غیر سازه ای ساختمان بهره لازم را برد . از عمده‌ترین کاربرد های این نوع بتن ،تولید بلوک‌های دیواری برای استفاده ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی در ۳ صفحه تخت عنوان سیستم قالب بندی ساختمان‌های بتن مسلح با استفاده از میز پرنده

index

سرعت و سهولت قالب بندی ،یکی از عوامل مهم در بهبود سرعت اجرای سازه های بتن مسلح به شمار می‌رود . سیستم قالب بندی با استفاده از میز پرنده ،علاو ه بر سرعت بخشیدن به قالب بندی ،امکان قالب بندی همزمان و موازی را در کل پروژه ایجاد می‌کند . در این سیستم بتنی درجا،قالب بندی دیوارها به صورت معمول ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ای ۲ صفحه ایی از روش اجرای ساختمان‌های بتن مسلح دیوار باربر با قالب عایق ماندگار ICF

index

این سیستم،شیوه اجرای ساختمان بتن‌آرمه درجا با قالب‌های عایق ماندگار پلی استایرنی می‌باشد که سازه حاصل از آن،یک ساختمان بتن مسلح و در زمره سازه های متداول ،تلقی می‌شود .در این سیستم ساختمانی قالب‌های دیوار و سقف با استفاده از مفتول آهن گالوانیزه به قطر۲٫۲ میلی متر ،به صورت شبکه جوش درآمده ،در محل کارخانه ساخته شده و در وجوه ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی در رابطه با سیستم ساختمانی قاب‌های سبک فولادی سرد نورد شده LSF

5amani

ساختمان‌های پیش ساخته فولادی سبک (light weight steel frame) موسوم به LSF به صورت اجرای خشک و عمدتاً با استفاده از اتصالات پیچی و به روش تولید صنعتی به کار گرفته می‌شوند . این ساختمان‌ها از سه جزء اصلی شامل ورق‌های فولادی سرد نورد شده جهت تأمین سازه ؛صفحات تخته گچی به عنوان پوشش رویه درونی لایه عایق حرارتی و ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی در رابطه با ساختمان های بتن آرمه با شیوه قالب های تونلی

سیستم موسوم به تونلی ،یکی از روش‌های مورد استفاده برای اجرای ساختمان‌های با سیستم باربر دیوارو سقف بتنی است . از آنجایی که اجرای قالب بندی سقف و دیوار به صورت سلولی و همزمان اجرا می‌گردد به نام تونلی موسوم است . در سیستم اجرای تونلی،دیوارها و سقف‌های بتن مسلح به صورت همزمان آرماتور بندی،قالب بندی و بتن ریزی می‌شوند ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی از خانم طاهره موسی نژاد در رابطه با کاهش ارتعاشات لرزه ای سازه ها به کمک میراگر ویسکوز مایع غیرفعال

1

امروزه از سیستم های کنترل به منظور جلوگیری از ارتعاشات سازه ها در مقابل زلزله بسیار مرسوم گردیده است . سه گروه از این سیستم ها ، سیستم های کنترل غیرفعال ، فعال و نیمه فعال می باشد . در این مقاله تأثیر میراگر ویسکوز غیرفعال بر کاهش ارتعاش ساختمان ها مورد بررسی قرار می گیرد . برای این منظور ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی در زمینه شکل پذیری ساختمان هایی بتنی مقاوم در برابر زلزله

7

چکیده با توجه به خسارات و تلفات ناشی از زلزله در کشورهاي زلزله خیز، لزوم طراحی سازه هاي مقاوم در برابر زلزله امري انکار ناپذیر است. براي طرح یکساختمان در مقابل زلزله لازم است اطلاعاتی جامع و کامل از رفتار آن در مقابل نیروهاي ناشی از زلزله در دستباشد. باید دانست که رعایت ضوابط و مقررات مندرج در آیین نامه ... ادامه مطلب »

دانلود مقاله ایی در رابطه با توصیه های مهم برای حضور در جلسه دفاعیه

2

مقدمه داستان یک جلسهء دفاع فرضی را – که کم و بیش در اغلب چنین جلساتی رخ می‌دهد – در بخش نخست این یادداشت خواندید. اکنون در بخش دوم و پایانی آن ، هفت توصیه ساده برای کاستن از نگرانی حضور در این جلسه و افزایش کارآیی آن ارائه می‌شود. امید آنکه این چند توصیه برای دانشجویانی که در آستانهء ... ادامه مطلب »