Untitled Document

جزوات درسی و ارشد

معماری پست مدرن ۲ (معماری معاصر)

VVenturi_House_Highsmith

پست مدرن در فارسی به فرا مدرن و پسامدرن ترجمه شده است که منظور شرایط بعد از مدرن و یا مرحله تاریخی بعد از مدرن است . این لغت به پسانوگرایی و مابعد تجدد هم ترجمه شده است . نکته مشترک در مورد همه فلاسفه پست مدرن این است که عقلانیت ٬ قطعیت علمی و خردگرایی محض مدرن را زیر ... ادامه مطلب »

معماری پست مدرن (معماری معاصر)

VVenturi_House_Highsmith

از دهه شصت میلادی موضوع پست مدرن در معماری به صورت یک سبک مهم مطرح شد و انتقادات زیربنایی به اندیشه منطق گرا و تکنومدار معماری مدرن وارد گردید آغازگر این جنبش کسی نبود مگر یکی از شاگردان لویی کان به نام رابرت ونچوری وی در سال ۱۹۶۶ کتابی به نام پیچیدگی و تضاد در معماری به رشته تحریر در ... ادامه مطلب »

معماری مدرن اولیه

004818

معماري مدرن به صورت یك مكتب معماري بامباني نظري مدون و ساختما نھاي ساخته شده بر اساس اندیشه مدرن از اواخر قرن ١٩ میلادي شكل گرفت. خاستگاه این معماري در آمریكا شهر شیكاگو و در اروپا شهر ھاي پاریس ، برلین و وین بود. دوره زمانی معماري مدرن اولیه Early Modem Architecture از نیمه دھه ١٨٨٠ تا اوایل جنگ جهاني ... ادامه مطلب »

اصول طراحی بیمارستان

84606_161

در هر برنام هریزي صحیح به خصوص در طراحي ساختاري بیمارستان لازم است كه در ابتداً تعداد نیروي انساني موردنیاز و نیز افرادي كه از فضاهاي مختلف آن به نحوي استفاده مي كنند مشخص و معین گردد. براي تعیین و تشخیص این تعداد، نیاز به معیارهاي موردقبول و علمي است كه براساس امكانات فضاي داخل ساختمان، محیط خارج آن، سیستم ... ادامه مطلب »

معماری معاصر (معماری دیکانستراکشن)

index

مکتب فکری ديکانسترا کشن توسط ژاک دريدا فیلسوف معاصر فرانسوی پایه گذاری شد . از نظر دریدا ٬ نوشتار ابزار خوبی برای انتقال مفاهیم نیست و یک متن هرگز دقیقا مفاهیمی را که در ظاهر بیان می کند ٬ ندارد . من به جای انتقال دهنده معنا یک خالق است به همین دلیل در بینش دیکانستراکشن ٬ ما در یک ... ادامه مطلب »

دانلود کتاب رسم فنی

images

اين كتاب در چهارده فصل تأليف شده است. فصل های اول تا پنجم اصول نقشه كشي و ترسيم به صورت دستي، فصل های ششم تا يازدهم ترسيم به كمك نرم افزار اتوكد است. فصول دوازدهم تا چهاردهم مربوط به پلان ساختمان ها و نقشه كشي برق در اين پلان ها مي باشد اين نقشه كشي بر پايه ي مقررات ملي ... ادامه مطلب »

دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد ۹۴ رشته معماری

sanjesg

دوستان برای دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد مجموعه معماری ۹۴ سری C می توانید از لینک زیر آنرا دریافت نمایید: زبان عمومی و تخصصی ۳۰ سوال دروس فنی ساختمان  ۳۰ سوال دروس تاریخی و مبانی نظری ۳۰ سوال درک عمومی و معماری  ۲۰ سوال درک عمومی و معماری  منظر ۲۰ سوال تاریخ شهر در ایران ۲۰ سوال مبانی ... ادامه مطلب »

دانلود جزوه استاتیک (ایستایی) موسسه پارسه ویژه دانشجویان معماری

tajzie1

دانشجویان رشته معماری میتوانند جزوه کامل درس ایستایی (استاتیک) گروه معماری موسسه پارسه که شامل موارد زیر هست را دانلود کنند فصل اول: کلیات و مفاهیم عمومی فصل دوم: سیستم های دو نیرویی فصل سوم: تعادل ذره فصل چهارم: بارهای وارد بر ساختمان فصل پنجم :مقاومت مصالح فصل ششم: تنش نهایی تنش مجاز ، ضریب ایمنی و…… ادامه مطلب »