Untitled Document

پروژه های معماری ایران و جهان

بازسازی مسجد قدس تهران با الهام از گره های معماری اسلامی

photo_2015-10-22_00-20-49

آرش تهرانی، طرحی را برای بازسازی مسجد قدس در یکی از تقاطع های پرجمعیت شهر تهران پیشنهاد داده است. تهرانی معتقد است که سایت کنونی دارای چشم اندازهای مغشوش و درهم برهمی است. مسجد کنونی دارای ساختاری شبیه به چادر است و مناره ای ناتمام دارد. فرم این مسجد هرمی شکل، عاری از هر گونه علائم و نشانه ی معماری ... ادامه مطلب »

طراحی خلاقانه آپارتمان با مساحت کمتر از ۵۰ متر

photo_2015-10-17_19-05-57

معماری داخلی نیازمند خلاقیت است و این خلاقیت در محدودیت بیشتر شکوفا می شود. در این خانه  کم بودن فضا سبب شده تا معمار دست یه خلاقیت بزند و با استفاده از رنگ ها و سبک های جالب خانه ای جذاب را طراحی کند. این خانه برای خانمی جوان و شیک طراحی شده که در زمینه ی طراحی مد فعالیت دارد. طراحی خلاقانه ی فضا باعث برانگیخته ... ادامه مطلب »

غرفه دانمارک در اکسپو ۲۰۱۰ شانگهای

photo_2015-10-17_17-09-27

غرفه دانمارك، برنده جایزه جزئیات ساختمان برای استیل در ۲۰۱۱ و برنده جایزه مجله Exhibitor برای بهترین طراحی بیرونی در سال ۲۰۱۰، در نمايشگاه بزرگ شانگهاي تنها به ارائه يك نماد بسنده نمي كند؛ بلكه در يك رويارويي مستقيم، بازديد كنندگان را به تجربه بهترين جذابيت هاي كوپنهاگن دعوت مي كند: دوچرخه سواري شهري، حمام بندرگاه، تفريحگاه طبيعي و گردش ... ادامه مطلب »

طراحی تحسین برانگیز یک خانه آجری در بمبئی+تصاویر

brick-house-Mumbai-2

استودیوی معماری iSTUDIO این خانه ی آجری را در  یک شهرک روستایی در نزدیکی بمبئی طراحی کرده است. این خانه ی آجری میان شهرک روستایی وادا در نزدیکی بمبئی هند در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع ساخته شده است. خانه با الهام از معمار لوری بیکر و با استفاده از موادی مانند ورق های آهنی به دردنخور، آجر های ... ادامه مطلب »

کاریبدیس;گردابی در شهر

2_1

کاریبدیس، یک آبنمای غیرمعمول معکوس است که توسط ویلیام پای برای سالن سیهام در ساندرلند انگلستان طراحی شده است. این آبنما از یک استوانه اکریلیک شفاف عظیم طراحی شده که آب به صورت دایره ای در آن جریان دارد و یک گرداب با مرکزیت هوا را شکل می دهد.   ادامه مطلب »

خانه چهل گره

photo_2015-08-04_00-16-24

معمار: حبیبه مجدآبادی، علیرضا مشهدی‌میرزا موقعیت: تهران، ایران تاریخ: ۱۳۹۳ مساحت: ۱۳۱۳ مترمربع وضعیت: ساخته‌شده کارفرما: علیرضا زاهد ترسیم: پرستو نوروزی سه‌بعدی کامپیوتری: حمید زین‌ساز شاپ‌دراوینگ و طراحی فاز دو: مانی شعبان‌زاده، زهرا پورهادی مشاور فاز دو: محمدرضا طوافی گرافیک و ارائه: نگار نظر جوایز: فینالیست جایزه جهانی آجر ۲۰۱۴، رتبه سوم گروه مسکونی آپارتمانی جایزه معمار ۱۳۹۳   خانه ... ادامه مطلب »